מערכת CRM לניהול פעילות הדיגיטל

מערכת CRM לניהול פעילות הדיגיטל

מערכת CRM לניהול פעילות הדיגיטל הנה ממשק ניהול הלקוחות שנדרש בימים אלה. בעוד בעבר, מערכת CRM לא היה כלי שקשור לקידום האינטרנטי, אלא בסך הכל פנקס אלקטרוני לרישום הלקוחות ופרטי האינטראקציה עמם, כיום היא מגיעה עם כלים שמסייעים לשפר את הקידום. זה מה שנדרש בימים בהם עיקר התנועה לבית העסק מגיעה מהאינטרנט. לשם הסדרת מערכת CRM לניהול פעילות הדיגיטל, נדרשת פנייה לחברת קידום אתרים והסדרה של אתר אינטרנט פעיל, לצד חשבונות בגוגל, פייסבוק ואינסטגרם.

תכונות הבסיס הנדרשות מהמערכת

על המערכת לספק לבתי העסק את שמות הפונים שהגיעו אליהם ממסלולי הקידום השונים, כולל מערוצים לא אינטרנטיים כמו טלפון, רדיו וטלוויזיה. רשימת השמות תצורף עם מספרי טלפון וכתובות אימייל שיאפשרו לעסק ליצור קשר עם המכותבים החדשים. הלקוח העסקי יוכל לסווג את הפונים שלו בהתאם לתגובתם בעקבות ניסיונות יצירת הקשר. במידה והשיחה לא נענתה, או נענתה והתבקשה דחיה למועד מאוחר יותר, ניתן לסווג לקטגוריה “בטיפול”. במידה והפונה הביע עניין בפגישה או בהצעת מחיר, ניתן לשייך לקטרוגיה “פגישה” תוך ציון הסטטוס: משלוח הצעת מחיר או קביעת פגישה בפועל. במידה והפונה שילם וסגר עסקה או מוצר או שירות יש להעבירו לקטגוריה “עסקה” תחת הסטטוס “עסקה נסגרה”. למען נוחיות בעלי העסקים, מערכת CRM לניהול פעילות הדיגיטל צריכה לצייד אותם בכמה שיותר סטטוסים על מנת שהם יוכלו לפענח בדיוק איפה עומד כל פונה בכל רגע נתון.

הפקת דו”חות על מצב הקידום מטעם חברת הקידום

כתוצאה מהפעילות הראשונית של בעלי העסקים בתחום סינון ופילטור הפונים אליהם, יכולה חברת הקידום להשתמש אף היא בממשק מערכת CRM לניהול פעילות הדיגיטל, מהצד שלה, בו ישנן הרשאות להמיר את הנתונים הללו לדו”חות, גרפים וטבלאות ולבדוק את סטטוס הקידום. מטרתה של חברת הקידום היא לשפר את מסלול הקידום של הלקוח שלה ולצמצם למינימום את כמות הפונים שלא היו רלוונטיים לעסקאות. לכם, כבעלי העסק, חשוב לוודא כי לא רק שלחברת הקידום שלכם ישנה היכולת לעשות זאת, אלא גם לשתף אתכם בדו”חות השונים על מסלולי הקידום בכל פעם שתבקשו, על מנת שתוכלו לגבש יחד איתה מסקנה לגבי המשך פעילות הקידום.

נגישות