מערכת crm לניהול הפונים לבית העסק

מערכת crm לניהול הפונים לבית העסק

מהי מערכת crm ומדוע היא נדרשת עבור עסקים הפועלים באינטרנט? במה שונה בחירת המערכת בתקופה זו ביחס למה שהיה מקובל בעבר?

מערכת crm הנה מערכת לניהול לקוחות, או באנגלית Customer Relationship Management. גם כיום וגם בעבר היא הייתה נדרשת לכל חברה, חנות או עסק שצברו מספר גדול של לקוחות שהיו צריכים להיות מנוהלים. בעל העסק יכול היה להתעדכן באמצעות פנקס מקוון המהווה crm מה הייתה הקנייה האחרונה של לקוח x, מדוע התבטלה העסקה האחרונה עם לקוח y וכד’. אבל בעידן שבו רוב הלקוחות מגיעים אלינו, כעסקים, מהאינטרנט, פונקציה זו לבדה אינה מספקת. מערכת crm בעידן המודרני צריכה לספק למשתמש את היכולת לערוך סטטיסטיקות בין כלל הפונים שנעשה ניסיון ליצור עמן קשר, בכל הדרגים, מפונים שמעולם לא ענו לכם ועד לכאלו שקבעו פגישות וסגרו עסקאות. באמצעות הסטטיסטיקות הללו ניתן יהיה להצביע על מהלכים קידומיים עתידיים באינטרנט לחידוד הצלחתכם בחשיפה לקהל לקוחות חדש ויציב.

מערכת crm מטעם חברת קידום אתרים – יתרון

כשבית העסק שלכם מקודם על ידי חברת קידום אתרים המספקת גם אתר, גם חשבונות פייסבוק, גוגל ואינסטגרם וגם מערכת crm, אתם מקבלים בדיוק את המענה שאתם צריכים. מערכת crm כזו תאפשר לכם, כבר מרגע יצירת הקשר הראשונית עם הפונים שלכם, שהגיעו אליכם מקידום ממומן, מדפי נחיתה או מקידום אורגני באתר שלכם, לסווג אותם לחוליות ביצירת הקשר בעתיד לבוא. לדוגמה, פונים שסיננו אתכם או ביקשו לחזור במועד יותר מאוחר יכולים להיות מסווגים “בטיפול”, בעוד פונים שביקשו לקבוע אתכם פגישה או לקבל הצעת מחיר יוכלו להשתייך לקטגוריית “פגישה”. זאת, להבדיל מאנשים שממש קנו מוצרים או שירותים מכם. הם ישתייכו לקטגוריית “עסקה” בעוד כל היתר, שלא הביעו נכונות לעשות עסקאות אתכם יסווגו לקטגוריה “לא רלוונטי”. מערכת crm טובה מאפשרת, לצד המיון הבסיסי שהודגם כאן, גם לצרף לכל פונה נימוק מדויק מדוע הוא נמצא בקטגוריה ששייכתם אותו אליה, על מנת שתזכרו מהו הסטטוס שלו ועל אלו נושאים, אם בכלל, יש לתקשר עמו בעתיד.

הערך המוסף של מערכת crm מחברת קידום

הסיווג שאתם עורכים עבור הפונים שלכם אינו נועד רק לשרת את ענייניכם המנהלתיים כמו שהיה עם מערכת crm ישנה. היות וזו מערכת חדשה, יכולה חברת הקידום לתרגם את הסיווגים שלכם לדו”חות ומהם להפיק גרפים שמראים איזה פרויקט הצליח ואיזה הצליח פחות. לגבי כל פונה שהגיע, מפורט מאיזה פרויקט הוא הגיע וכמה עלה להביא אותו (במידה וזה היה פרויקט ממומן) מה שמאפשר לחברת הקידום לעשות אופטימיזציות לשיפור הקידום בעתיד.

נגישות