כך מומלץ לבחור מערכת crm לעסקים קטנים

כך מומלץ לבחור מערכת crm לעסקים קטנים

מערכת crm מהווה שלב אפקטיבי בקידום האינטרנטי של העסק. בשל כך, זהו מוצר שמסופק לעסק על ידי חברת קידום. מערכת crm לעסקים קטנים מכילה 2 צדדים, האחד מופעל על ידי חברת הקידום והשני על ידי אנשי בית העסק, לקוחותיה. בצד של חברת הקידום נמצאים כל נתוני הקידום של העסק: כמה פרויקטי קידום נעשו, כמה פונים הגיעו מכל פרויקט, כמה עלה להביא כל פונה (כשבקידום אורגני העלות היא 0, ובקידום ממומן ישנה עלות על פי סוג השירות), האם הגיעו פונים שלא דרך האינטרנט (טלפון, או חשיפה ברדיו ובטלוויזיה), ועוד. החברה עושה פילוחים כדי לבדוק את ביצועיה ולשפר אותם על מנת לספק ללקוח מערך פונים איכותי שיצטרף, בסבירות גבוהה, לחוג לקוחותיו. הלקוח, בית העסק, מקבל נתונים בסיסיים על הפונים שהצטרפו, כמו מקור ההצטרפות (טלפון, אינסטגרם, לידים בפייסבוק, קידום דרך האתר וכד’), פרטי קשר (טלפון ואימייל) ומנגנון סינון בו הוא יכול למפות את הפונים לסטטוס טיפול קיים, בהתאם להתקדמות איתם. במילים אחרות, בית העסק משתמש במערכת ה- crm בשביל לסווג את הפונים בהתאם להתקדמות בשיחות הטלפון ובתכתובות המייל עמם.

ודאו כי חברת הקידום שלכם יכולה לשתף אתכם בפלטים קידומיים על החשיפה האינטרנטית של העסק

בפתיחת דברינו, הדגשנו כי מערכת crm לעסקים קטנים בנויה כך שחברת הקידום מבצעת מהלכי קידום והלקוח, בית העסק, מבצע מיונים של הפונים בהתאם לסטטוס הטיפול בהם. ברם, חשוב שגם מנהלי העסק יהיו עם אצבע על הדופק ויצפו בעצמם בתוצאות הקידום. חברת קידום טובה המספקת שירותים מקצועיים ללקוח שלה, משתפת אותו בפרויקטי הקידום שעומדים להיות מבוצעים, בין אם הם ממומנים ובין אם הם אורגניים ועל כן, לא מצריכים השתתפות נוספת. חשוב שהלקוח, בית העסק, יעקוב אחר מסלולי הקידום הללו ויבקש מעת לעת לצפות בדו”חות על הצלחת הפרויקטים. על חברת הקידום להעמיד עבורו מערכת crm המאפשרת את הוצאת הפלטים, בעזרתם הלקוח יוכל להתעדכן כמה עלה להביא כל פונה, מה הייתה עלות הפרויקט במסתכם, מאיזה פרויקט הגיעו רוב הפונים, וכד’.

ודאו כי בממשק שלכם, כלקוחות עסקיים, ישנם סטטוסי רישום מפורטים אודות מצבם של הפונים שלכם

מערכת crm לעסקים קטנים צריכה להציב עבורם מערך סטטוסים מפורטים בכל שלב בהתקשרות עם הפונה שחברת הקידום מספקת להם. למשל, אם הלקוח ענה וביקש שיחזרו אליו יותר מאוחר, לא די להדביק לו תווית “בטיפול” אלא גם לבחור באפשרות “ביקש שיחזרו אליו יותר מאוחר”. אם הפונה כבר ביקש איזשהו מסמך לא מחייב כמו קביעת פגישה או הצעת מחיר, לא די לסווג אותו בסטטוס “בפגישה”. יש לציין גם מה הוא בדיוק רצה: הצעת מחיר, פגישה בפועל, וכד’. ככל שממשק מערכת crm לעסקים קטנים יותר מפורט בנושאים הללו, הוא יעיל יותר עבור המשתמש העסקי.

נגישות