מידע חשוב על מערכת crm לניהול לקוחות

מידע חשוב על מערכת crm לניהול לקוחות

מערכת crm לניהול לקוחות הנה ממשק שמסופק לבעל עסק שהחליט לקדם את עצמו ברשת האינטרנט באמצעות אתר בית ודפים ברשתות החברתיות על ידי חברת קידום אתרים. מערכת crm טובה תכיל 2 צדדים, האחד של חברת הקידום, בו המקדמים יכולים לצפות בנתוני הפילוח השונים של אותו לקוח, מקורות ההגעה של הפונים אליו, סינונים על פי שמות פרויקטים, סינונים על פי מחיר הליד, וכד’. המקדמים יוכלו, באמצעות ממשק זה, לשלוח דו”חות שונים לבקשת הלקוח, בעל העסק שמנוי אצלם. האחרון מקבל מהחברה תוכנת ניהול פניות, באמצעותה הוא יכול לנהל בפשטות את הפניות שלו.

מערכת crm לניהול לקוחות – צד הלקוח של חברת הקידום

הלקוח של חברת הקידום הוא, כאמור, בעל העסק שנדרשת לו מערכת crm לניהול לקוחות משל עצמו. בשל כך שהוא לקוח, ואינו עוסק בקידום, הוא מקבל ממשק ניהול פניות, באמצעותו הוא יכול לנהל את הפניות שהגיעו אליו. הוא יכול לסווג את הפניות שהוא מקבל ל- “בטיפול”, “עסקה” (אם נסגרה עסקה), “פגישה” (יש לקבוע פגישה), ו- “לא רלוונטי” (במידה והתגלה כי הפונה של הלקוח אינו רלוונטי, תוך ציון הסיבה). כאשר הלקוח מעמיד פונה במצב של “בטיפול” הוא יכול לבחור מגוון סטטוסים כמו “חדש”, “אין מענה”, “לחזור בפרק זמן נבחר”, “עסוק”, “במעקב”, “לשלוח מייל”, “פגישה בוטלה”, ועוד. כאשר הפונה מסווג על ידי הלקוח למצב “פגישה” הסטטוסים הנבחרים הם “תיאום פגישה”, “עקב אחרי פגישה”, “שליחת הצעת מחיר” ועוד. במצב “עסקה” ניתן לבחור בסטטוס “נסגרה עסקה”. בדרך זו אתם יכול הלקוח העסקי להבטיח כי הפונה שלו נמצא במעקב ויש לגביו מידע עדכני בכל עת.

מערכת crm לניהול לקוחות – צד חברת הקידום

בחברת הקידום עוסקים בקידום העסק של הלקוח, ולכן מערכת crm לניהול לקוחות תציג פרמטרים העוסקים בקידום: מקור ההגעה של הפונה (לידים באינסטגרם, לידים בפייסבוק, מודעות גוגל, טלפון, טלוויזיה, רדיו, וכד’), עלות הבאת הפנייה, שם הפרויקט בו הפנייה הובאה, וכד’. בכך, החברה יכולה לבדוק את מסלולי הקידום השונים שהיא קבעה ללקוח העסקי שלה ולתכנן אופטימיזציות בעתיד, לגבש מהלכי קידום יעילים ולגרום לכך שללקוח שלה יתווספו פונים איכותיים בהיקף נרחב. ממשק ניהול פניות הנו צד הלקוח של חברת הקידום, ואותו בלבד היא משתפת עבורו.

נגישות