מערכת CRM לניתוח פעילות הדיגיטל

מערכת CRM לניתוח פעילות הדיגיטל

זה לא סוד שברוב ממשקי בניית האתרים של החברות הגדולות והפלטפורמות הבינלאומיות כדוגמת וורדפרס וג’ומלה  ניתן לקבל גם מערכת ניהול לקוחות, או באנגלית CRM. ברם, בעידן המודרני, בו רוב הלקוחות החדשים ורוב החשיפה אל מחוץ למרחב הלקוחות (מתעניינים, צופים וכד’) מושגים באינטרנט, מה שהיה נכון לעידן הפרונטלי שונה מהותית עכשיו. התפקוד של מערכת ניהול לקוחות המתאימה לעידן המודרני צריך להביא לכך שתוכלו לבדוק את מהלכי הקידום שלכם בזמן אמת, להשתפר ולהשתדרג בהם. את זה עושים בחברת קידום אתרים, אשר מספקת לכם שרת, עליו אתר אינטרנט ולצידו, מערכת CRM לניתוח פעילות הדיגיטל.

ממשק ה- CRM של בית העסק מספק עבורו פונים מפרויקטים שונים בתחום הקידום

באמצעות הפעלה של מערכת CRM לניתוח פעילות הדיגיטל יכולים מנהלי העסק לצפות בשמות הפונים שלהם. הם הגיעו מפרויקטים אינטרנטיים שונים אשר הסדירה עבורם חברת הקידום. הפרויקטים עשויים להיות אורגניים בפורומים, אורגניים באתר האינטרנט שנבנה וממומנים במסלולים שונים (אינסטגרם ממומן, פייסבוק ממומן, גוגל אדוורדס, ועוד). הלקוח העסקי מקבל גם את השמות של הפונים, ומספרי הטלפון וכתובות האימייל שלהם ויכול ליצור עמם קשר. מרגע שנעשה ניסיון שכזה, מתחילה המערכת להיכנס לפעולה.

הפעלת המערכת מרגע היווצרות שיחת הטלפון או חילופי מיילים עם הפונים

בבית העסק, יכולים המנהלים לפלטר את הפונים שלהם בהתאם ליצירת הקשר הראשונית. אם לא נוצר קשר כי הם לא ענו, אם הם ענו ודחו למועד מאוחר יותר, אם הם ביקשו “לחשוב על זה”, וכד’ – ניתן לצרף את הפונים הללו לקטגוריה שנקראת “בטיפול” תוך ציון הסטטוס המדויק שמפרט מדוע הם שם. המעלה הבאה היא פונים שביקשו לקבל מכם מידע ממשי: לקבוע עמכם פגישה או לקבל הצעת מחיר. במצב כזה, יש לסווג אותם לקטגוריה “פגישה” תוך ציון הסטטוס המדויק: ביקשו פגישה או ביקשו הצעת מחיר. במידה והם שילמו וסגרו עסקה, יש לצרף אותם לקטגוריה “עסקה”, לסטטוס היחיד “עסקה נסגרה”. במידה והתגלה שהם לא רלוונטיים, ניתן לשייך אותם לקטגוריה “לא רלוונטי, תוך ציון הסיבה לכך.

המשך הקידום באמצעות ה- CRM

כפי שהסברנו בפתיחה, זוהי לא עוד מערכת ניהול לקוחות ממוצעת, אלא מערכת שבאמצעות הגעת הפונים אליה, ניתן לשפר ולהקצע את מהלכי הקידום לעתיד לבוא. חברת הקידום שלכם תסיק, לאור נתוני הקידום בכל פרויקט שהיא בנתה, כיצד ניתן לשפר אותו ותצמצם למינימום את האנשים שסווגו לקטגוריה “לא רלוונטי” באמצעות פילוח לקהלי יעד יותר מתאימים. החברה יכולה להפיק דו”חות המעידים על השיפור ולשתף את הלקוח העסקי שלה במסקנות בכל עת שיחפוץ. הן יישלחו אליו בפלט Excel בו ניתן יהיה לצפות במגמה המשתנה.

נגישות