עצמאיים? כך מומלץ להסדיר מערכת CRM לניהול פניות לבית העסק

עצמאיים? כך מומלץ להסדיר מערכת CRM לניהול פניות לבית העסק

פניות, או לידים באנגלית, הן כל בקשת יצירת קשר עם בית העסק. הספרות המקצועית בתחום קידום האינטרנט מפרידה, בפועל בין המילה “פניות” לביטוי “לידים” בכך שבעוד הראשונות מתייחסות לכלל הבקשות ליצור עמכם קשר, מבקשות טלפוניות ועד כאלו שהתקבלו בדפי נחיתה, בקידום ממומן או דרך האתר, לידים מתייחסים אך ורק לתוצאות הפעולה של דפי הנחיתה. לכן, מערכת CRM לניהול פניות מקבצת עבור בית העסק את כלל הפניות שהתקבלו. אנשי המחשוב מתוכו יוכלו לפלטר את מקורותיהן של הפניות (להציג רק פונים שהגיעו מדפי נחיתה, רק פונים שהגיעו מהטלפון וכד’) או להציג בטבלה אחת את כל רשימת הפונים. אלו תכונות חשוב שתהיינה במערכת שלכם?

סיווג יעיל וקל של הפונים מרגע יצירת הקשר עמם

רשימת הפונים שנצפית בממשק מערכת CRM לניהול פניות לא מכילה רק שם ומקור, אלא גם פרטי יצירת קשר כמו טלפון ומייל. הלקוח העסקי צריך שתהיה לצדו מערכת שתדע לתרגם כל אינטראקציה עם הפונים לסטטוס רשום. לדוגמה, אם הפונה לא ענה, או ביקש שיחזרו אליו במועד מאוחר יותר, זה מצריך ניתוב לקטגוריה “בטיפול”. במידה והפונה ביקש פגישה או הצעת מחיר, יש לנתב אותו לקטגוריית “פגישה”. במידה והפונה ביקש לשלם על מוצר או שירות, יש לנתבו לקטגוריה “עסקה”. במידה וגיליתם שהפונה לא רלוונטי (עובד עם המתחרים שלכם או התחרט שהוא התעניין במוצר או כל סיבה אחרת) יש לסווגו לקטגוריה “לא רלוונטי”. סיווג שכזה מאפשר לכם גם ליצור מיפוי נכון של כל הפונים וגם לספק פירוט, בכל קטגוריה במיפוי, מדוע הפונה נמצא בא.

שימוש בסיווג הפונים למהלכי קידום עתידיים

חברת קידום אתרים תוכל להשתמש בממצאי מערכת CRM לניהול פניות על פי הסיווגים שביצעתם כמודגם לעיל, כדי לבדוק את הפרויקטים שהיא בנתה לכם, לבדוק איפה התקבלו הכי הרבה תוצאות “לא רלוונטי” וכיצד ניתן לשפר את אותם פרויקטים. השיפורים ייעשו ביעילות ובקלות, על פי הקהל שסימן “לא רלוונטי” ויאפשרו את צמצום תופעה זו למינימום מחד וגם יצירת מערך פונים שיחתור להימנות עם חוג הלקוחות שלכם בסבירות גבוהה, הלכה למעשה.

נגישות