פולו אפ

פולו אפ – המרכיב המוביל בתהליך המכירה

  • עסקים המציבים לעצמם מטרה של הגדלת מחזור המכירות, צריכים לתת חשיבות לא רק לתהליך המכירה אלא גם לשלב הקודם למכירה, שלב המעקב ותיאום ציפיות מול הלקוח המכונה בשפה המקצועית "פולו אפ" ידוע כי ככל שהמוצר/שירות יקר יותר, יעדיף הצרכן לקחת את הזמן ולהימנע מלקבל החלטה "פזיזה" כבר במעמד השיחה או הפגישה. לכן, ניהול יעיל ומתן חשיבות לתהליך המעקב והמשכיות הטיפול בלקוח מסייע בהגדלת היקף המכירות בלמעלה מעשרות אחוזים. לעיתים אף נעודד את הצרכן לקחת את הזמן, לבצע בדיקות וחשיבה מעמיקה כך שיוכל להיות בטוח שהוא זקוק למוצר/שירות ומקבל מענה לצורך בצורה הטובה ביותר. רק אז יושלם תהליך המכירה כהלכה

ביצוע פולו אפ איכותי - כל הטיפים

  • ייחוס חשיבות לתהליך הפולו אפ: בשלב הראשון יש לייחס חשיבות מרובה לתהליך הפולו אף ולראות בו הזדמנות ליצירת הבנה של המוצר וחיבור ראשוני עם הלקוח. יחד עם זאת חשוב לזהות האם קיים פוטנציאל בביצוע תהליך המעקב, יש להימנע מלכפות המשך טיפול במקרים בהם הלקוח מתנגד נחרצות למוצר או לחברה, במקרה כזה המשך מעקב מהווה נטל עבורה לקוח ועלול להיתפס כמכירה בכוח.
  • יצירת סיבה להתקשרות - הכנה לשלב הפולו אפ: עם סיום השיחה/פגישה יש לשלוח חומרים כתובים ללקוח הכוללים מידע אודות המוצר/שירות, סיכום של הפגישה לרבות פרטים כגון: תאריך, שעה ומועד להמשך התקשרות. פעולה זו מייצרת אמינות ומגדיל את הסיכוי לשיתוף פעולה מהלקוח בהמשך תהליך המעקב.
  • מתן ערך מוסף בכל אחת מהשיחות בתהליך המעקב: תהליך המעקב הינו הליך ארוך ולכן חשוב שבכל שיחה יקבל הלקוח ערך מוסף אודות המוצר/שירות. למעשה, חשוב ליצור בכל אחת משיחות התעניינות, מענה לצורך נוסף, גירויים, חיזוקים, עדויות ועוד.
  • סיכום שיחה וקביעת מועד חזרה ללקוח: חשוב לבצע סיכום שיחה עם הלקוח בו מגדירים את מטרת השיחה הבאה. תזמון מועד וזמן השיחה צריך להיעשות בהתאם לניהול הזמנים של הארגון ויחד עם זאת צריך לתת ללקוח הרגשה שהוא הקובע ולכן ניתן להוביל אותו באמצעות שאלות מנחות כגון: "באיזה זמן של היום נוח לך? ". חשוב לזכור כי ככל שעובר יותר זמן בין השיחות, הסיכוי למכור יורד משמעותית.
  • שימוש במערכת CRM לביצוע פולו אפ בצורה חכמה ויעילה: ביצוע תהליך פולו אפ באמצעות מערכת CRM מתקדמת מסייע לניהול נכון ועקבי של התהליך ומבטיח רצף התקשרותי עם הלקוח תוך מעקב ועדכון סטטוס השיחה בכל שלב לאורך התהליך. על מנת לבצע את המעקב והעדכונים בצורה הטובה והיעילה ביותר יש לבחור במערכת CRM בעברית בעל ממשק קל ונוח לתפעול. מומלץ לבדוק על מערכת CRM מומלצת שתביא לכם את התפוקה הטובה ביותר

Fix Digital - מערכת CRM מומלצת לביצוע פולו-אפ בצורה חכמה

  • פיקס דיגיטל הינה תוכנת CRM חכמה המשמשת בין היתר לניהול ומעקב אחר תהליכי מכירה לרבות ניהול לידים וניתוח נתוני קמפיינים ופניות. ממשק אינטואיטיבי קל ונוח לתפעול המייצר התראות אוטומטיות ומציג את כל המידע הנחוץ לביצוע תהליך הפולו-אפ בצורה חכמה ויעילה לרבות: מקור פנייה, סטטוס שיחה, מילת מפתח מובילה ועוד. בפיקס דיגיטל תוכלו לצפות בפניות ואף להוסיף מועד לחזרה, הערות ועוד.
נגישות